לחצו להתקשרות:

העלמת נימים בלייזר - שאלות ותשובות

טיפול בלייזר הוא השיטה היעילה ביותר של העלמת נימים בפנים – הסיבה לכך היא הדיוק המקסימלי שמבטיחה טכנולוגיה זו. קרני הלייזר מתמקדות בכלי הדם הבולטים שמייצרים את הבעיה האסתטית, מכווצים אותם באופן מידי ויעיל במיוחד, וזאת מבלי לפגוע ברקמות אחרות ותוך כדי חדירה אל שכבת העור הרלוונטית – כך שלא נגרם כל נזק לשכבה העליונה של עור הפנים אלא רק שיפור משמעותי.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

האם טיפול אחד בלייזר מספיק כדי להעלים את כל נימי הדם הבולטים?

מספר הטיפולים הנדרש משתנה בהתאם להיקף הבעיה ולמספר הנימים בפנים שרוצים להעלים. במסגרת מפגש הייעוץ שמקדים את הסרת הנימים (ושנערך ללא תשלום וללא התחייבות) יוכל הרופא המנוסה שבוחן את המטופל/ת להמליץ על מספר הטיפולים האופטימלי. בכל מקרה כבר לאחר טיפול אחד ניתן לראות שינוי של ממש.

האם העלמת נימים בלייזר כרוכה בכאב?

לא. כיווץ כלי הדם באמצעות טכנולוגיית הלייזר גורמת לתחושת עקצוץ קלה כך שהטיפול אינו כואב ואינו כרוך באי נוחות, מה גם שהוא נמשך זמן קצר מאוד.

כמה זמן נמשך טיפול בלייזר להסרת נימים בפנים?

הטיפול קצר מאוד – כ-15-20 דקות. מיד לאחריו ניתן להמשיך בשגרת היום – הדיוק המרבי של הלייזר מבטיח כאמור שלא תיגרם פגיעה לרקמות בריאות והטיפול נטול תופעות לוואי בעייתיות (תיתכן אדמומיות קלה שנעלמת מעצמה).

האם העלמת נימים בפנים עם לייזר מתאימה לכולם?

כן.

בעבר היה חשש שהלייזר יגרום לפיגמנטציה אצל בעלי עור כהה, אולם הדגמים המתקדמים מספקים מענה אפקטיבי ומעלימים נימים בפנים מבלי לגרום לכתמי פיגמנטציה ועל כן מתאימים לכל מי שרוצה להיפטר מאותם כלי דם בולטים. חשוב כמובן לעבור את הטיפול במכון מקצועי שמצויד במכשירי לייזר חדשניים (וברופאים מנוסים שיודעים להתאים את אורך הגל האופטימלי לכל מטופל ומטופלת).

האם ישנן מגבלות לאחר טיפול בלייזר להסרת נימי דם?

המגבלה היחידה היא הגנה על האזור המטופל מפני חשיפה מופרזת לשמש (פעולה שמומלצת באופן כללי, גם בלי קשר לטיפול בלייזר להעלמת נימים, וזאת לנוכח הסכנות הטמונות בחשיפת יתר).

האם טיפול בלייזר בפנים בטוח?

כן.

העלמת נימים בלייזר מאושרת ע”י ה-FDA (מנהל המזון והתרופות בארצות הברית, שמוכר כגורם סמכות גם במדינות אחרות) וע”י משרד הבריאות. שוב, חשוב להגיע למרפאה רצינית שמצוידת בלייזר שעומד בכל התקנים הרלוונטיים ובאנשי מקצוע מנוסים בביצוע הטיפול הספציפי הזה.

כמה זמן מחזיקות מעמד התוצאות?

נימי דם שהוסרו באמצעות לייזר לא יחזרו ובעצם הם הועלמו לנצח. יחד עם זאת כדאי לזכור שכלי דם אחרים עלולים להתרחב. בכל מקרה הטיפול מוביל לשינוי משמעותי לטובה במראה עור הפנים.

האם ניתן להקטין את הסיכוי להיווצרות נימים בולטים חדשים בפנים?

כן.

אמנם לתופעה של נימי דם בולטים בפנים, שנקראת קופרוז, ישנו גם מרכיב גנטי שעליו כמובן אין לנו שליטה, אבל ניתן להקטין את הסיכוי להופעת נימים, וכך לשמר את הישגי הטיפול בלייזר, אם נמנעים מהתנהגויות שמגבירות את הסיכון להתרחבות הנימים ובפרט חשיפה מופרזת לשמש, שתיית אלכוהול ואכילת מזון חריף או מלוח.

עוד כדאי לדעת שלחץ דם גבוה עלול אף הוא ליצור נימים בולטים בפנים, כך שחשוב לשמור עליו ובמיוחד באמצעות הקפדה על תזונה נכונה – מינימום שומנים רוויים (שומנים שמקורם במזון מן החי), ותפריט שכולל מאכלים שידועים בתרומתם ללחץ דם תקין (אגוזי מלך לא קלויים, זרעי פשתן טחונים, צימוקים, בננות, אוכמניות, שוקולד מריר), מאכלים עשירים בוויטמין E (מנגו, עלי סלק, ברוקולי, שקדים, שיבולת שועל, תרד), מאכלים עשירים בוויטמין C (פירות הדר, פלפלים, פירות טרופיים, נבטים), בוויטמין B (דגנים מלאים, נבט חיטה, קטניות) ובאבץ (גרעיני חמנייה, גרעיני דלעת, קשיו, פיסטוקים, גרגרי חומוס, צדפות).

נשים, אגב, חשופות יותר לתופעה וזאת עקב שינויים הורמונליים (במהלך הריונות, בעקבות נטילת גלולות למניעת היריון ומסיבות אחרות).

האם לייזר מתאים גם להעלמת ורידים ברגליים?

ורידים הינם כלי דם גדולים יחסית, ובפרט כשהם התרחבו יתר על המידה – בגלל היחלשות מסתמים שגורמת לדם לזרום בכיוון הלא נכון ויוצרת את התופעה המכונה דליות – ורידים גדולים ומפותלים שנראים כמו פרח אם כי כמובן לא תורמים לאסתטיקה אלא פוגעים בה, ובנוסף עלולים לייצר כאב משמעותי ובעיות רפואיות.

בגלל גודלם, לא מומלץ להעלים אותם בלייזר. השיטה האפקטיבית ביותר להסרת דליות ברגליים נקראת הטרשה, והיא כוללת הזרקת חומר מיוחד דמוי קצף אל אותו וריד מוגדל. החומר מונע מהדם לזרום אל אותו וריד (אלא למצוא כלי דם אחרים, כך שלא נגרמת פגיעה באזור או ברגל) וכלי הדם המורחב מתכווץ ולבסוף נעלם.

גם שיטה זו, כמו העלמת נימים בלייזר, הינה בטוחה לחלוטין, חוסכת את הצורך בניתוח פולשני וזוכה לאחוזי הצלחה גבוהים מאוד.