לחצו להתקשרות:

קריותרפיה להרזיה

לא קל להיפטר מעודף משקל וליהנות מגוף מרשים, ולכן לטובת המאבק הקשה מגויסים לפעמים אמצעים מעט מפתיעים – טמפרטורות נמוכות מאוד תורמות להרזיה ולחיטוב הגוף בשתי דרכים: האחת היא הצרת היקפים בקור באמצעות מכשירים מתקדמים כגון Cooltech, והשנייה היא קריותרפיה, שבה האדם נכנס אל מעין סאונת קור.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

מה ההבדל בין הקפאת שומן לבין קריותרפיה?

לעתים ישנו בלבול בין שתי השיטות הנ”ל, גם בגלל שבשני המקרים הטיפול מבוסס על טמפרטורות נמוכות מאוד, וגם בגלל השמות הדומים: הצרת היקפים בקור נקראת גם קריוליפוליזיס (Cryolipolysis), כשהמכנה המשותף נובע מהמילה היוונית Cryo שפירושה קור.

למרות הדמיון, חשוב להיות מודע גם להבדלים בין קריותרפיה לקריוליפוליזיס:

בשיטה השנייה – שכבר זכתה לשמות רבים ובהם “הקפאת שומן”, “המסת שומן בקור”, “הצרת היקפים בקירור” ועוד –  מכשיר חדשני גורם לטמפרטורה נמוכה מאוד, בערך מינוס 6 מעלות צלזיוס, באזור ספציפי בגוף שממנו רוצים לסלק תאי שומן מיותרים.

במסגרת קריותרפיה, לעומת זאת, הגוף כולו חווה קור ולא רק אזור ספציפי, ובנוסף מדובר בטמפרטורה קיצונית במיוחד – בין מינוס 80 למינוס 180 מעלות צלזיוס (שמושגת בזכות מילוי מתקן מיוחד בחנקן נוזלי).

הבדל נוסף הוא משך כל טיפול: קריותרפיה נמשכת לא יותר מ-3 דקות (שהרי הגוף שלנו לא יחזיק מעמד בטמפרטורה כל כך נמוכה לפרק זמן ארוך יותר), ואילו המסת שומן בקירור היא טיפול שאורך בין 45 דקות לשעה.

גם התחושה של המטופלים שונה לחלוטין: המסת שומן בקור היא טיפול נעים – רק אזור מסוים בגוף חווה טמפרטורה נמוכה, וההסתגלות לכך מהירה, כך שבמשך רוב זמן הטיפול המטופלים יכולים לנמנם, לקרוא ספר, לשחק בסלולרי או לצפות בטלוויזיה. קריותרפיה לעומת זאת גורמת לתחושה קשה בגלל הטמפרטורה שאנחנו לא מורגלים אליה וגם לא למשהו דומה לכך (אם כי כדאי לציין שהשהות במתקן שמייצר את הקיפאון אינה כל כך נוראה כפי שזה נשמע).

עוד הבדל מהותי הוא האימפקט של כל שיטה: הצרת היקפים בקור, כלומר הקריוליפוליזיס, מיועדת בעיקר למקרים שבהם רוצים לצמצם את ההיקף באזור ספציפי בכמה סנטימטרים. המקומות העיקריים שבהם נרשמות הצלחות מרשימות הם הבטן, הזרועות, הישבן, הירכיים והגב. קריותרפיה מובילה לשריפת קלוריות מואצת (בגלל השוק התרמי) ולא להשפעה נקודתית ממוקדת. מצד שני, לשיטה זו השפעה מיטיבה מעבר להרזיה ולחיטוב הגוף, שכן החוויה שעובר הגוף שלנו תורמת גם לחידוש ומיצוק עור הפנים והעור בכלל וכן להקלה על כאבים.

במקביל לכל ההבדלים ישנו גם דמיון: בשני הטיפולים החזרה לשגרה מידית ואין תופעות לוואי משמעותיות.

כיצד עובדת כל שיטה?

קריותרפיה מייצרת שוק תרמי. זהו גירוי עוצמתי מאוד, ומאחר שהגוף שלנו תמיד שואף להיות במצב מאוזן (הומאוסטזיס), הוא מבצע סדרת פעולות כדי לחזור לאיזון וביניהן שריפת קלוריות.

קריוליפוליזיס (זהו המונח המדעי, השם של שיטת הטיפול הוא גם קריו סלים) פועלת על פי עיקרון אחר, לפיו תאי שומן רגישים לטמפרטורה נמוכה בעוד תאים אחרים (תאי שריר, תאי עצב, תאי עור וכו’) אינם רגישים באותה מידה. בהתאם קירור אזור מסוים, כאמור לכמה מעלות מתחת לאפס, פוגע אך ורק בתאי השומן ובעצם מביא למותם – ולאחר שהטיפול עצמו מסתיים הגוף, באמצעות מערכת הלימפה, מסלק את השומנים שנפלטו מהתאים המתים. תשובות מפורטות לכל שאלה אודות השיטה ניתן למצוא כאן.

איך לבחור את השיטה המתאימה לכם ביותר?

המפתח לטיפול אסתטי שמוביל לשיפור מקסימלי במראה החיצוני הוא מציאת השיטה המתאימה ביותר למבנה הגוף הנוכחי ולמבנה הגוף שאתם חושקים בו, וכן למאפיינים ספציפיים אחרים שלכם. צוות המומחים של המקור לאסתטיקה צבר ניסיון רב וידע מקיף בכל הנוגע לשיטות השונות להצרת היקפים והרזיה, וישמח לסייע גם לכם – בלי תשלום וללא כל התחייבות מצדכם – למצוא את הדרך שלכם למראה מרשים וחיים עם איכות אמיתית.