לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים
כל השיטות לטפל בדליות ברגליים, בהריון. המקור לטיפול בדליות
סקלרותרפיה - טשטוש ורידים ברגליים ע"י הזרקת קצף הוכח כאחד הטיפולים היעילים נגד ורידים בולטים ודליות - כיצד מתבצע טיפול? יתרונות על פני טיפולים אחרים, תופאות לוואי אפשריות ושאלות נפוצות אחרות
שיטות ייחודיות להעלמת נימים באף. טשטוש או הסרה מוחלטת של נימים אדומים באף באמצעות צריבה בלייזר, באמצעות גלי רדיו או בדרך טבעית? רק תבחר.
גלי רדיו להעלמת הנימים - שיטה ייחודית להסרת נימים בולטים, אדומים ולפעמים כואבים ברגליים ובפנים באמצעות טכנולוגיית גלי רדיו לטשטוש נימים ברגליים ואזור הפנים
העלמת נימים בלייזר ברגליים ובפנים באמצעות מכשיר לייזר, טיפולים יעילים בנימים באמצעות שיטת צריבת נימי דם בלייזר. לייזר כשיטה מומלצת להסרת נימי דם אדומים וסגולים
טיפולים נפוצים ומומצלים להעלמת נימים בפנים אף, סנטר ומצח. המקור לטיפולים להסרת נימים בפנים באמצעות לייזר, גלי אור, גלרי רדיו, הזרקה ועוד...
טיפולים הנפוצים והמומלצים להעלמת נימים ברגליים וירכיים הם לייזר, סקלותרפיה והסרת נימים באמצעות טכנולוגיית גלי רדיו / גלי קול
טיפולים טבעיים בנימים ברגליים ופנים, גורמים המובילים להופעת הנימים, סימפטומים של היווצרות נימים ומניעה. שיטת טיפול טבעית בנימים ברגליים, פנים וידיים

הזרקת קצף להעלמת ורידים ברגליים

ורידים בולטים ברגליים, המכונים גם דליות, הם תופעה נפוצה שמהווה לא רק בעיה אסתטית אלא בנוסף עלולה להתפתח לכדי מצוקה קשה אף יותר, ולגרום לבצקות, כאבים ברגליים ובמפרקים, דלקות ועוד.

במקרים חמורים במיוחד אף עלול להיווצר תסחיף ריאתי, כך שההמלצה היא לטפל בדליות ולא להתעלם מהן. אחד הטיפולים האפקטיביים הוא סקלרותרפיה (Sclerotherapy) – הזרקת קצף לורידים הבולטים שמובילה לכיווצם ובעצם להיעלמותם.

ראו על השיטה: סקלרותרפיה להעלמת ורידים בולטים ברגליים דרך אתר CONTACT doctors

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

סקלרותרפיה (Sclerotherapy)

מהן דליות? דליות הן ורידים שהופכים למוגדלים ומפותלים מאוד עקב זרימת דם אל הרגליים במקום לעבר הלב. זרימת הדם בכיוון ההפוך, שגורמת לווריד להתנפח, היא תוצאה של תפקוד לא תקין של מסתם שאמור למנוע זאת. 30% עד 50% מהנשים סובלות מהתופעה, וגם בקרב הגברים שיעור בעלי הדליות אינו מבוטל – בין 15% ל-25%.

בין הגורמים להופעתם של ורידים בולטים ניתן לציין עמידה לפרקי זמן ממושכים, עודף משקל, הריון, שימוש בגלולה למניעת הריון והיווצרות קרישי דם ברגליים (מצב הנקרא DVT – פקקת ורידים עמוקה).

כאמור חשוב לטפל במצב זה, ולא רק מהבחינה האסתטית.

כיצד מתבצע טיפול להעלמת ורידים ברגליים עם הזרקת קצף?

טיפול הסרת ורידים ברגל ע”י הזרקת קצף, שנקרא גם סקלרותרפיה (וכן הטרשה ורידית) מבוסס על יצירת דלקת מבוקרת בווריד המוגדל. הדלקת גורמת להתעבות דפנות אותו וריד, עד שהן נצמדות אלה לאלה כך שהווריד למעשה מתפרק ונעלם.

הזרקת קצף לוריד (וליתר דיוק תמיסה מיוחדת שהוקצפה) נעשית בדיוק רב, תחת הכוונה של אולטראסאונד. לאחר הטיפול מומלץ להשתמש בגרב אלסטית או בתחבושת אלסטית למשך שבוע עד 21 ימים (בשעות היום).

היתרונות של הזרקת קצף לורידים לטיפול בדליות

טיפולי זריקת קצף לוריד (Sclerotherapy) הפכו לאופציה מבוקשת למדי בשנים האחרונות, וזאת בזכות מספר יתרונות משמעותיים:

* סיכויי הצלחה גבוהים – סיכויי ההצלחה המדויקים של כל טיפול טשטוש ורידים ברגליים בהזרקת קצף משתנים מאדם לאדם עפ”י מאפייניו הספציפיים, אולם באופן כללי בכ-85-90% מהמקרים נרשמת הצלחה.

* אין צורך בניתוח – ועל כן החזרה לשגרה מידית, אין צלקות ואין סיבוכים (שעלולים להיגרם במסגרת כל הליך כירורגי פולשני כגון הסרת ורידים בולטים בניתוח). מסיבה זאת, העלמת דליות ברגליים בהזרקת קצף היא גם הטיפול המומלץ למי שאינו יכול לעבור ניתוח עקב מחלות רקע ולקשישים שעבורם הליך כירורגי עלול להיות בעייתי במיוחד.

* ללא כאבים – זריקת קצף לורידים כמעט שלא גורמת לכאב. לכל היותר חשים המטופלים תחושת צריבה קלה, ועל כן אין צורך בהרדמה ואפילו לא מקומית. מטופלים רגישים יכולים לעבור את הטיפול בטשטוש.

* טיפול קצר מאוד – הסרת דליות ברגל ע”י הזרקת קצף אורכת דקות בודדות (עד 15-20 דקות), והחזרה לשגרה כאמור מידית.

* בטיחות מרבית – הזרקת קצף לורידים אינה פוגעת באיברים אחרים באזור (ובפרט כאמור כשהיא מתבצעת בהנחיית אולטראסאונד). את מקומם של הוורידים הבולטים שהתמוססו תופסים ורידים חדשים, וממילא ורידים אחרים ברגל יחפו על ה”חוסר” עד שייווצר וריד חדש.

בחלק מהמקרים נדרשים כ-3 טיפולים של הסרת ורידים ברגליים בהזרקת קצף על-מנת להשיג את המראה הרצוי, עם הפרשים של כחודש ביניהם, ועוד כדאי לדעת כי הזרקת קצף לוריד יעילה גם עבור נימים בולטים.

האם יש תופעות לוואי לטיפול הזרקת קצף?

תופעות הלוואי העיקריות של סקלרותרפיה הן שינויים בגוון העור באזור המטופל (שהופך לחום. מסיבה זו מומלץ להימנע מלחשוף את הרגל לשמש במשך מספר שבועות לאחר טיפול העלמת דליות ברגליים באמצעות הזרקת קצף), קרישי דם (קטנים, שייעלמו תוך זמן קצר), הופעת נימים דקיקים, כאב ראש והפרעת ראיה (שחולפת מאליה).

האם הדליות עלולות לחזור לאחר זריקת קצף לורידים?

הסרת ורידים ברגל בהזרקת קצף לא מונעת היווצרותן של דליות חדשות, בוורידים אחרים. מסיבה זו מומלץ לאחר טיפול הזרקת קצף לורידים להקפיד על משקל תקין ולהימנע ככל האפשר ממצבים שבהם עומדים במשך זמן רב.

טיפולים נוספים להעלמת דליות ברגליים

בנוסף לאופציה של טשטוש דליות ברגליים ע”י הזרקת קצף, ניתן להעלים את התופעה הלא אסתטית והמסוכנת בריאותית בדרכים הבאות:

* גלי רדיו נגד נימים ברגליים – טיפול המתבצע בהרדמה מקומית ומבוסס על כך שאנרגיית החום של גלי הרדיו מכווצת את הוורידים הבולטים ברגליים ומעלימה אותם. במשך מספר ימים ישנם כאבים (שניתן לטפל בהם באמצעות משככי כאבים) ותופעת לוואי אפשרית נוספת היא פגיעה עצבית באזור.

* לייזר – העלמת דליות ברגליים באמצעות לייזר מבוססת אף היא על אנרגיית חום, ובהתאם מאפייני הטיפול דומים להסרת ורידים בולטים ברגל עם גלי רדיו: חזרה לשגרה מלאה כמעט לחלוטין כבר למחרת הטיפול, כאבים במשך מספר ימים וסיכוי מזערי לפגיעה עצבית באזור המטופל.

* ניתוח להסרת ורידים עמוקים – העלמת דליות ברגל באמצעות הליך כירורגי מומלצת רק כשמדובר בוורידים הגדולים ששיטות הטיפול האחרות (לייזר, גלי רדיו והסרת דליות ברגליים באמצעות הזרקת קצף) אינן אפקטיביות. לצורך הניתוח נדרשת הרדמה אפידורלית (של כל פלג הגוף התחתון) ולאחר מכן מבצע הרופא המנתח חתכים קטנים לאורך הרגל שדרכם פשוט נשלפים החוצה הוורידים המוגדלים. במידת הצורך יתבצע חתך גם במפשעה (לצורך קשירת הווריד הראשי). בכשליש מהמקרים נגרם נזק עצבי באזור שממנו הוצאו הוורידים הבולטים, ותופעות לוואי אפשריות אחרות הן זיהומים, פקקת ורידים וצלקות כעורות. עוד חשוב לציין כי ניתוח להסרת דליות נחשב אפקטיבי מאוד, אולם גם הוא לא מסוגל להבטיח שלא ייווצרו ורידים בולטים חדשים. חזרה לשגרת עבודה אפשרית לאחר כשבוע, ובתום שבועיים נוספים ניתן לחזור ולבצע פעילות ספורטיבית. מומלץ להשתמש בגרב אלסטית עד הברך במשך כ-5-6 שבועות.

העלמת ורידים בולטים ברגליים דרך קופות החולים

במכבי שירותי בריאות יכולים המבוטחים לעבור ניתוח העלמת ורידים בולטים ברגליים ללא עלות – בתנאי שהצורך לכך אינו אסתטי בלבד אלא רפואי, על סמך הפניה מכירורג של כלי הדם. הניתוח יתבצע בבית חולים ציבורי, ולמנותחים אין אפשרות לבחור את הרופא המנתח. מבוטחים בעלי “מכבי שלי” (הביטוח המקיף ביותר בקופת חולים זו) יכולים לעבור ניתוח אסתטי אחד בשנה בהשתתפות עצמית מופחתת – הסרת דליות ברגליים בהזרקת קצף (כ-4,200 ש”ח לטיפול ברגל אחת וכ-6,400 ש”ח לטיפול בשתי הרגליים) או העלמת דליות בגלי רדיו (10,000 ש”ח לרגל אחת, 15,000 ש”ח לשתי הרגליים).

בכללית שירותי בריאות טיפול הסרת דליות ברגל אחת ניתן לבעלי ביטוח מושלם זהב ומושלם פלטינום בעלות של 3,400 ש”ח, וטיפול דומה בשתי הרגליים יעלה לבעלי הביטוחים הנ”ל 5,900 ש”ח.

באופן כללי מומלץ לכל חברי קופות החולים, כולל מאוחדת ולאומית, לברר מהן זכויותיהם העדכניות בכל הנוגע לטיפולים אסתטיים בהתאם לסוג הביטוח שלהם (שכן בתחום זה חלים שינויים תכופים). כמו כן מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע מנוסים ובעלי יושרה על מנת להגיע לטיפול המתאים ביותר עבור כל מקרה ובמקום המקצועי ביותר.