לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים
העלמת סימני מתיחה וטשטוש צלקות לאחר לידה, השמנה מהירה. הטיפולים היעילים להסרה וטשטוש סימני מתיחה באזור הבטן, המותניים והירכיים אצל נשים וגברים גם יחד
העלמה, הסרה וטשטוש צלקות בלייזר לצלקות לאחר ניתוח, כוויות, סימני מתיחה צלקות מפצעי אקנה. לייזר יעיל במיוחד לטשטוש ופעמים רבות הסרת צלקות מסוגים שונים
הסרת קעקועים, פיגמנטציה, כתמים ואיפור קבוע בלייזר בלי להשאיר צלקות וכוויות לאחר הטיפולים להורדת קעקועים.
הסרת שומות הכוללים נגעים כגון: (נקודות חן, פלולות, ליפומה, פפילומות) וטשטוש כתמים באמצעות טיפול בלייזר, מחט חשמלית, חנקן נוזלי ושאיבה
טיפול להעלמת, הסרת, טשטוש וחידוש העור כתוצאה מצלקות כוויה. הכל במקום אחד - המקור להסרת כוויות.
העלמת צלקות אחרי ניתוח - טיפולים יעילים להסרה וטשטוש של צלקות מחתכים ולאחר ניתוחים. כל השיטות והשאלות הנפוצות לטשטוש צלקות אחרי ניתוחים.
טיפול בגלי רדיו להעלמת צלקות - המכשיר מופעל דרך פינים שנמצאים בידית המכשיר אשר מזרימים אל שכבת העור הפנימית תדרים משתנים של גלים אלקטרומגנטיים אשר מסייעים לזירוז יצירת תאי אלסטין ואלוגן החיוניים לבניית רקמת עור בריאה.

העלמת צלקות לאחר ניתוח

במהלך חיינו אנו חווים לעיתים אירועים לא נעימים של חבלות וחתכים במקומות שונים בגופנו. במקרים מסוימים כתוצאה מחתכים גדולים ועמוקים נוצרים צלקות מחתכים בעור. צלקות בעור יכולות להיווצר לאחר ניתוח וגם כתוצאה מחתך, מנפילות או משריטות. אי טיפול מקדים והולם יכול להוביל לצלקת לא אסתטית שנשארת בגופנו. במקרים רבים אלו אשר יפנו לטיפול בצלקות מחתכים ואחרי ניתוחים, הם אותם אנשים בעלי צלקות מחתכים בפנים, שכן אלו הצלקות הבולטות ביותר מבחינה אסתטית.

צלקת לאחר ניתוח יכולה להיגרם כתוצאה מחתך ונפוצה בניתוחים כגון: ניתוח להסרת תוספתן, ניתוחים פלסטיים למתיחת עור פנים והבטן, טיפולי הסרת שיער בלייזר, ניתוחים כירורגיים והשטלת עור במקרה של צלקות מכוויות.

מחלת אקנה שמותירה פצעי אקנה בפנים ובאזור הגב (משאירים צלקות פוסט אקנה) מטופלת גם באופן יעיל באמצעות טיפולים שונים להעלמת פצעי אקנה. (ראה בהמשך שיטת מילוי צלקות, לייזר לטיפול בפצעי אקנה וטיפול בגלי רדיו)

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

טיפולים בצלקות מחתכים

האם ניתן להעלים לגמרי צלקות לאחר ניתוח? בחלק מהמקרים טיפול הסרת צלקת אחרי ניתוח מצליח להעלים לגמרי את הצלקת. במקרים אחרים מושג “רק” טשטוש משמעותי של הצלקות. חשוב להבין שישנם מספר סוגי צלקות שנוצרות בעקבות ניתוח, בהתאם לסוג הניתוח (פלסטי, קיסרי וכו’), למידת המיומנות של המנתח ולאופן בו מגיב העור באזור הספציפי של המנותח/ת הספציפי/ת. ישנן צלקות רחבות, צלקות “גסות” (היפרטרופיות), צלקות פיגמנטריות (שמתאפיינות בגוון כהה מאוד), צלקות אטרופיות ועוד – מידת ההצלחה של טשטוש צלקת אחרי ניתוח תלויה בסוג הצלקת ובמידת החומרה שלה.

איך הרגלים שונים משפיעים על הצטלקות? אמנם לא כל הגורמים להצטלקות לא אסתטית נמצאים בשליטתנו (למשל תפירה רשלנית בתום הניתוח עלולה להוביל לצלקות בולטות) – אבל גם כך להתנהלות שלנו אחרי הניתוח חשיבות רבה. אלכוהול, למשל, מגדיל את הסיכון להיווצרות צלקות גסות. שתייה מרובה של מים, לעומת זאת, מסייעת לגוף לשקם את העור באזור המנותח וכך גם תזונה מאוזנת ונכונה. ויתור על עישון יסייע גם הוא בהפחתת הסיכון להצטלקות קשה ובמקרים מסוימים אף ימנע את הצורך בטיפול העלמת צלקות לאחר ניתוח.

חשיפה לשמש וצלקות צלקות שנחשפות יתר על המידה לשמש עלולות לסבול מפיגמנטציה כהה ולהפוך לעוד יותר בולטות, ועל כן חשוב מאוד להגן על צלקות מפני השמש – גם מייד לאחר הניתוח וגם לאחר טיפול כזה או אחר של הסרת צלקת אחרי ניתוח.

כמה זמן נדרש כדי להעלים או לטשטש צלקות בעקבות ניתוח? ברוב רובם של המקרים נדרש זמן רב יחסית – מספר חודשים ואפילו שנה – כדי להעלים או לטשטש צלקות בעקבות ניתוח, כך שלא משנה באיזו שיטה של הסרת צלקת אחרי ניתוח בחרתם, בכל מקרה יש להצטייד גם בסבלנות.

התנהלות חיינו אינה מאפשרת לנו חיים ללא שריטות וחבלות. עוד כילדים קטנים אנו נוהגים להתרוצץ ולהשתולל ומבלי לשים לב – למעוד, להיפצע ולהיחתך. חתכים רבים המצויים על גופנו הן תולדה של מעשים שעשינו בילדותינו. אין כמעט אדם בוגר שאינו זוכר עצמו כילד מתרוצץ, נחבל ומותיר בגופו צלקות שונות. כיום, כנגד אותן צלקות הנגרמות מחתכים ישנם טיפולים היכולים לטשטש את הצלקות מחתכים ואף להסירם:

טיפול לייזר להעלמת צלקות

יתרונו הגדול של הטיפול בלייזר להעלמת צלקות הוא באחוזי ההצלחה הגבוהים שלו הנובעים מהדיוק הרב של מכשירי הלייזר לטיפול נקודתי ברקמות העור שנפגעו מבלי לנזוק לרקמות העור שמסביב לאזור ההנפגע. לאחר טיפול להעלמת צלקת בלייזר על הפציינט לדאוג לחבוש את האזור ולהשתמש במשחות ותכשירים טבעיים להרגעת העור.

טיפול בלייזר להסרת צלקות לאחר אפקטיבי עבור כל אחד מסוגי הצלקות. הסרת צלקות בשיטה זו הינה אפקטיבית ובמקרה של צלקות קלואידית וצלקות היפרטרופיות, שיטה זו באמצעות לייזר יתכן ותקבע כשיטת הבחירה הראשונית. הסרת צלקות בלייזר מבוצעות תוך כדי הרדמה מקומית שלאחריה על המטופל לדאוג למריחת קרמים במקום המטופל. בדרך כלל טיפול בטישטוש צלקות באמצעות מכשיר לייזר מבוצעים במספר מפגשים על מנת לאפשר לעור להירגע ועליו לבנות רקמת עור חדשה בגוון וצבע מתאימים לגוון העור של המטופלים.

גלי רדיו לטיפול בצלקות

המכשירים שפועלים על גלי רדיו בעלי תדרים משתנים מאפשרים להגיע לטשטוש אפקטיבי של רוב הצלקות ע”י יצירת תאי קלוגן ואלסטין האחראים על חידוש שכבת העור הפנימית (הדרמיס). גלי רדיו להעלמת צלקות מטשטשים צלקות ללא תופעות לוואי משמעותיות. המכשירי רדיו שולחים חום אל תוך שכבת עור הפנימית, מבלי לפגוע בשיכבת העור החיצונית.

ניתוח להסרת צלקות

לעתים העלמת צלקות לאחר ניתוח מחייבת ניתוח נוסף, שבמהלכו נכרתת הצלקת. ניתוח הסרת צלקות מבוצע ע”י כירורג פלסטי, וחשוב לבחור אותו לאחר בדיקה מעמיקה כדי להגיע לאסתטיקה המיטבית.

השימוש בניתוח להסרת צלקות שלאחר מחלה מבוצע רק כאשר שיטות טשטוש והבהרת צלקות לא צלחו, ובמקרים בהן בוצע ניתוח לב או אוטם לב כתוצאה ממחלת לב. ברוב המקרים ניתוח להסרת צלקות אינו מעלים את הצלקת לחלוטין אלא גורם להבהרה או טשטוש של האזור הפגוע.

פילינג עמוק וכימי לטשטוש צלקות

שיטת הפילינג העמוק והכימי משמשות לצורך טשטוש צלקות ומטרתן העיקרית היא לתת מראה אסתטי למטופל. ישנם הבדלים רבים בין הפילינג העמוק לפילינג כימי, כשהשימוש בכל אחת מהן תלוי בסוג הצלקת ובחומרתה. במקרה של צלקות לאחר מחלות, טיפולי פילינג להסרת הצלקות יהיה אפקטיבי מאוד, שכן מחלות רבות שהותירו צלקות, סופן להיעלם כל עוד לא בוצע ניתוח פולשני.

פילינג ידוע כאפקטיבי להעלמת צלקות אקנה ע”י שיטת השטחת צלקות בפנים (שיטה זו יעילה במיוחד עבור העלמת צלקות אקנה בפנים ובגב).  מילוי הצלקות מתבצע באמצעות חומר הניתן בהזרקה לאזור המטופל (בדרך כלל קולגן). שיטה זו שימושית מאוד ובעלת אחוזי הצלחה גבוהים.

שיטות נוספות פחות מוכרות

חבישה – שיטה נוספת של טשטוש צלקת אחרי ניתוח היא באמצעות חבישת הצלקת. דרך אחת לעשות זאת היא באמצעות רצועות סיליקון (גם הסיליקון מצמצם את ייצור הקולגן), ודרך שנייה היא חבישת לחץ. כדי ששיטה זו תהיה אפקטיבית כדאי לבצע אותה סמוך ככל האפשר למועד הניתוח, שכן ככל שחולף זמן רב יותר כך קשה יותר להשפיע על ההצטלקות.

הזרקות סטרואידים – סטרואידים דוגמת דפומדרול מדכאים את ייצורם של סיבי הקולגן (שמהווים למעשה את הצלקת) ומאיצים את פירוקם כלומר מטשטשים את ההצטלקות או אף מעלימים אותה כליל.

טיפול באמצעות שמנים – אחד השמנים היעילים ביותר לטיפול בצלקות מחתכים הוא שמן ויטמין E. שמן זה מאחה את החתכים ומרכך את הצלקות באזור הפגוע. ישנם שמנים נוספים ארומתרפיים המשמשים לאיחוי הפצעים והעלמת הצלקות כגון: שמן לבנדר, שמן עץ התה, שמן קלנדולה, שמן זרעי גזר ועוד.

משחות צמחיות  – למשחות צמחיות ישנן סגולות מיוחדות הגורמות להעלמת הצלקות מחתכים ולהרגעת האזור הפגוע. משחות צמחיות אלו הינן טבעיות ובעלות אחוזי הצלחה יחסית גבוהים. ישנם סוגים שונים של משחות צמחיות היעילות לכל סוגי הצלקות הנוצרות כתוצאה מחתכים.

קרם להסרת צלקות – כיום ישנם מספר קרמים המסייעים לטשטוש צלקות ואף משמשים כמוצר משלים לטיפולים להסרת צלקות. קרמים אלו אינם מסירים את הצלקות אך הם מהווים טיפול משלים כנגד הצלקות. הן אם מדובר בניתוח והן אם מדובר בטיפולים אלטרנטיביים.

איזה טיפול הכי טוב עבורי?

עד כה הצגנו שני טיפולים טבעיים כנגד צלקות הנוצרות מחתכים. על מנת שתקבל את המידע המדויק ביותר עבורך,אנו בחברת המקור מעמידים לרשותך צוות יועצים שידעו להפנות אותך לטיפול הטוב ביותר עבורך. יועצינו זמינים במענה הטלפוני בין השעות 10:00-17:00 בימי ראשון עד חמישי בטלפון הרשום בצד ימין.

לחילופין אתה מוזמן להשאיר פרטים בטופס המצורף מטה ואנו נדאג שאחד מיועצינו יחזור אליך בהקדם ויתאים עבורך את הטיפול הטוב ביותר. חשוב לציין כי אנו בחברת המקור מדרגים ומסננים את נותני השירות בהתאם לפידבקים אותם אנו מקבלים מקהל לקוחותינו בפועל. יחד עם זאת כל המידע וההצעות נמסרות לקהל לקוחותינו ללא הפעלת אינטרס כזה או אחר כלפי נותן שירות מסוים אלא רק על בסיס התאמתו המרבית למתן שירות אופטימאלי עבורך.