לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים
העלמת סימני מתיחה וטשטוש צלקות לאחר לידה, השמנה מהירה. הטיפולים היעילים להסרה וטשטוש סימני מתיחה באזור הבטן, המותניים והירכיים אצל נשים וגברים גם יחד
העלמה, הסרה וטשטוש צלקות בלייזר לצלקות לאחר ניתוח, כוויות, סימני מתיחה צלקות מפצעי אקנה. לייזר יעיל במיוחד לטשטוש ופעמים רבות הסרת צלקות מסוגים שונים
הסרת קעקועים, פיגמנטציה, כתמים ואיפור קבוע בלייזר בלי להשאיר צלקות וכוויות לאחר הטיפולים להורדת קעקועים.
הסרת שומות הכוללים נגעים כגון: (נקודות חן, פלולות, ליפומה, פפילומות) וטשטוש כתמים באמצעות טיפול בלייזר, מחט חשמלית, חנקן נוזלי ושאיבה
טיפול להעלמת, הסרת, טשטוש וחידוש העור כתוצאה מצלקות כוויה. הכל במקום אחד - המקור להסרת כוויות.
העלמת צלקות אחרי ניתוח - טיפולים יעילים להסרה וטשטוש של צלקות מחתכים ולאחר ניתוחים. כל השיטות והשאלות הנפוצות לטשטוש צלקות אחרי ניתוחים.
טיפול בגלי רדיו להעלמת צלקות - המכשיר מופעל דרך פינים שנמצאים בידית המכשיר אשר מזרימים אל שכבת העור הפנימית תדרים משתנים של גלים אלקטרומגנטיים אשר מסייעים לזירוז יצירת תאי אלסטין ואלוגן החיוניים לבניית רקמת עור בריאה.

הסרת שומות והעלמת נגעי עור ונקודות חן

יש להן כל מיני שמות – שומות, נקודות חן, פלולות, ליפומה, פפילומות ועוד – ולא תמיד אנחנו יודעים להבדיל ביניהן, אבל כשהן צצות על הפנים שלנו במקרים רבים הן מהוות מפגע אסתטי שכדאי להסיר אותו.

ישנו מבחר רחב של שיטות המאפשרות העלמת נגעי עור שונים, ובין הבולטות שבהן: צריבה במחט חשמלית, לייזר, חנקן נוזלי ושאיבה.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

מה מאפיין כל אחד מנגעי העור השונים?

לפני הסברים מפורטים על השיטות השונות של הסרת נגעי עור, כדאי לדעת מהם בעצם הסוגים השונים של הנגעים:

* פלולה – נקראת גם תבלול או סרח עור. הכוונה היא לגידול שפיר בגודל של כ-2 מ”מ שעשוי להופיע על הפנים, ובפרט באזור העפעפיים וכן על הצוואר. המרקם של סרחי העור רך והם צומחים מתוך העור על מעין גבעול. לכמעט מחצית מהאוכלוסייה יש לפחות פלולה אחת.

* ליפומה – רקמה שומנית שצורתה כשל כדור והיא גדלה לאיטה מתחת לעור.

* פפילומה – יבלת בעור הפנים שמקורה בווירוס הפפילומה.

* נקודת חן – אוסף של תאים שהצטברה בהם כמות גדולה של פיגמנט בשם מלנין שמקנה לאזור גוון כהה יחסית. לפעמים כשמה כן היא, נקודה שמוסיפה חן לאדם, ובמקרים אחרים היא מהווה מבחינתו פגם אסתטי ובהתאם ישנו רצון להסיר את הנקודה.

* שומה – מבחינה מעשית אין הבדל בין שומות לבין נקודות חן. ההגדרה הרפואית המקובלת היא ששומה היא סוג ספציפי של נקודת חן, אבל בדרך כלל ההתייחסות השונה אליהן היא עפ”י הגודל כששומה נחשבת נגע עור יותר גדול מנקודת חן.

* קנסתלסמה – סוג ספצפיפי של נגע עור, שבא לידי ביטוי בציסטה צהבהבה ויחסית שטוחה בזווית של העפעפיים.

צריבה במחט חשמלית

אחת האפשרויות הנפוצות של העלמת שומות ונקודות חן היא עם מחט חשמלית.

טיפול זה מתאים לנגעי עור שטחיים יחסית, מתבצע בהרדמה מקומית ונמשך זמן קצר למדי. גם הסרת פפילומות והעלמת קסנתלסמה אפשר לבצע באמצעות צריבה, שיוצרת חום במקום שבו נמצא נגע העור וכך בעצם הורסת את התאים שמרכיבים אותו.

לאחר הסרת שומה במחט חשמלית תופעות לוואי אפשריות הן רגישות באזור הטופל ואדמומיות. תיתכן הצטלקות קלה של העור, שלרוב תיעלם תוך שבועיים.

במהלך ההחלמה, כלומר במשך כשבועיים, אסור להרטיב את האזור וכן יש להימנע מחשיפתו לשמש.

הסרת נגעים בעור עם לייזר

הסרת שומות בלייזר מבוססת אף היא על אנרגיית חום שנוצרת במקום בו יש נגע בעור ושהורסת את התאים שמרכיבים את הנגע.

דמיון נוסף בין העלמת נגעים בעור עם לייזר לבין שימוש במחט חשמלית הוא סוג הנגעים שעבורם השיטה אפקטיבית – נקודות חן ושומות שטחיות יחסית (קרני הלייזר לא מצליחות להגיע אל הבסיס של שומות בולטות).

בכל מקרה, העלמת נקודות חן בלייזר או נגעי עור אחרים נמשכת זמן קצר מאוד ונחשבת אפקטיבית במיוחד. ניתן לחזור לשגרה מיד אחרי הטיפול, פרט לאיסור על חשיפה לשמש במשך שבועיים. תופעות לוואי אפשריות הן אדמומיות, שנעלמת מעצמה תוך 10 ימים עד שבועיים, ורגישות (שגם היא נעלמת מעצמה). לעתים נותרת כוויה קלה, שעם הזמן תהפוך בהירה מאוד ובעצם בלתי נראית כמעט.

העלמת נגעי עור בחנקן נוזלי

בניגוד ללייזר ולמחט החשמלית שמייצרות אנרגיית חום, הסרת נגעים בעור עם חנקן נוזלי מבוססת על קור.

החנקן הנוזלי מקפיא את התאים שמרכיבים את השומה, נקודת החן או הנגע בעור, הורסים אותם והתוצאה: השומה או הפלולה נעלמת ועור הפנים זוכה למראה חלק ומחמיא יותר.

לאחר העלמת שומות בחנקן נוזלי נדרשת החלמה של כשבועיים שבמהלכה תיתכן דלקת באזור המטופל ולעתים גם שלפוחיות וקילופי עור. במקרים מסוימים אף עלולה להישאר צלקת מסוימת.

טיפול זה נחשב יחסית כואב ומתאים להסרת נקודות חן והעלמת שומות שטחיות.

הסרת ליפומה באמצעות שאיבה

ליפומה היא כאמור נגע עור ייחודי, שכולל בעיקר תאי שומן, ועל כן הדרך האפקטיבית ביותר להעלים אותו היא באמצעות שאיבה.

שאיבת השומן מתבצעת דרך חתך זעיר (2-3 מ”מ) כך שמדובר בטיפול פשוט יחסית, שמתבצע בהרדמה מקומית.

בדרך כלל בתום הטיפול ייחבש האזור בחבישת לחץ אולם פרט לכך ניתן לחזור לשגרה במהירות.

במקרים מסוימים שאיבה אינה מתאימה להסרת ליפומה ויש לבצע כריתה כירורגית: כשהליפומה קטנה מאוד (קוטר של פחות מ-4 ס”מ), גדולה מדי (קוטר של 10 ס”מ ומעלה) או כשישנן ליפומות רבות שמפוזרות על אזור רחב יחסית (הפנים, הצוואר ועוד). גם ציסטות שנמצאות מתחת לעור, שלעתים נראות כמו ליפומה, יש להסיר בהליך כירורגי ולא בשאיבה.

מדוע חשוב לפנות אל רופא עור מנוסה ומיומן?

בכל מקרה של טיפול אסתטי בפנים מומלץ לפנות אל רופא מנוסה ומיומן, כך שהתוצאות המתקבלות יהיו הטובות ביותר האפשריות, אבל כשמדובר על העלמת שומות, הסרת פלולות מהצוואר והורדת נגעים בעור שונים חשוב במיוחד לפנות אל רופא שכזה.

הסיבה לכך היא שחלק מנגעי העור עלולים להיות ממאירים (כלומר להכיל תאים סרטניים). אמנם רוב נגעי העור הם שפירים, הפפילומה נגרמת בכלל בגלל וירוס והליפומה היא רקמה שומנית, אבל לפעמים אנחנו לא יודעים להבחין בין שומה לליפומה למשל, ותמיד כדאי להתנהל בזהירות ולוודא שאין תאים סרטניים בנגע העור.

איך תגיעו לרופא המתאים ביותר עבורכם?

על-מנת להגיע לרופא עור או כירורג פלסטי איכותי ובעל יושרה מומלץ להתייעץ עם מומחים אובייקטיביים בתחום הרפואה האסתטית ובפרט בעלי ידע בכל הקשור להעלמת נגעים בעור והסרת שומות – כך תוכלו לדעת בוודאות שאתם בידיים טובות ושתזכו לטיפול מקצועי במיוחד בשיטה שהכי מתאימה לכם.