לחצו להתקשרות:

הצרת היקפים בקור

הצרת היקפים בהקפאה (Cryolipolysis) הינה טכניקה חדשנית להמסת שומן בקור ע”י הקפאת תאי שומן בלתי רצויים. המסת שומן בהקפאה מתבצעת באמצעות מכשיר לייזר חדיש ומשוכלל, המסיר וממיס את השומן המצוי מתחת לעור. במהלך טיפול להצרת היקפים בקירור, מתבצעת הקפאה של התאים השומניים שמתחת לרקמות העור, בעזרת לייזר קר וצלעות קירור. תאי שומן ידועים ברגישותם הגבוהה לקור. התוצאה המתקבלת מקירורם או הקפאתם הינה המתת תאי שומן (Adipocytes). תאי השומן המתים מוסרים בתהליך פיזיולוגי טבעי מהגוף.ה.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

הצרת היקפים בהקפאה

הצרת היקפים בקירור ובהקפאה מהווה טכנולוגיה פורצת דרך, המבוססת על הרגישות הטבעית של תאי השומן לטמפרטורות נמוכות. מדובר בטיפול בטוח, אמין ויעיל במיוחד, המאפשר הורדה משמעותית בנפח השומן בגוף. רמת הבטיחות הגבוהה של הפרוצדורה נובעת ממכשיר הלייזר, המקרין קור לתאי השומן באופן מבוקר ומדויק באמצעות ידיות הפעלה מיוחדות. מדובר במערכת רפואית חדישה, משוכללת ומתוחכמת, המביאה להסרה הדרגתית של השומן על ידי המתת תאי השומן בלבד באופן ספציפי. התהליך אינו פוגע או גורם לטראומה ברקמות חיוניות אחרות המצויות בסמוך לרקמות השומן המומסות.

תהליך צמצום היקפים בקירור

התהליך להסרת שומן בקור נעשה על ידי מוליכים ייחודיים ולא פולשניים, המיועדים להעברה מבוקרת ומדויקת של מעין “מכות קור” לתאי השומן המיועדים אשר סומנו לפני כן. מכות הקור הללו מביאות להקפאה מהירה של תאי השומן עד להריסתם, בעוד תאי העור אינם מושפעים מכך. בשלב הבא, האזור הרווי בתאים שומניים נשאב אל תוך מתקן מיוחד דמוי מלקחיים, המורכב משתי לוחות מתכת המתפקדות כצלעות קירור. המתקן מאפשר קירור איטי של תאי השומן, עד להקפאתם המלאה. מספר ימים לאחר הקפאת תאי השומן, מתרחש תהליך אפופטוזיס (Apoptosis), במהלכו חלה הצטמקות והמתה עצמית של התאים. לאחר מות תאי רקמת השומן כתוצאה מהחשיפה לקור, מתרחש תהליך טבעי במהלכו התאים המתים נספגים, מפונים ומסולקים מהגוף דרך מערכת הלימפה והכבד.

גלי רדיו להמסת שומן
המסת שומן בגלי רדיו
הסמת שומן בקור
המסת שומן בקור
המסת שומן באמצעות לייזר
המסת שומן בלייזר
המסת שומן ברגליים
המסת שומן ברגליים
שאיבת שומן בודי טייט
המסת שומן בודי טייט
המסת שומן ללא ניתוח בבטן
המסת שומן בבטן

הפרוצדורה מתבצעת במרפאה מאובזרת היטב, המכילה את מכשיר הלייזר הקר להמסת שומן בקירור וכל הציוד הרפואי והטכנולוגי הנלווה הנדרש לפרוצדורה. הפרוצדורה להסרת שומן בהקפאה קצרה יחסית ונמשכת בממוצע כשעה אחת בלבד. לרוב דרוש טיפול אחד עד מספר טיפולים בודדים בלבד, תלוי בכמות השומן המוסרת ומספר האזורים בגוף. זמן ההחלמה מההליך קצר, כאשר התוצאות נותרות לטווח זמן ארוך. התוצאות מההליך אינן מידיות, שכן פינוי רקמות השומן המתות אורך זמן. הטיפול בהמסת שומן בקור נחשב לאפקטיבי ביותר, בעיקר להצרת היקפים והסרת שומנים מאזור הבטן, המותניים, הירכיים, הזרועות, ובקרב גברים גם מאזור החזה. הטיפול מתאים בייחוד עבור אנשים הסובלים מעודף משקל קל עד בינוני, שלא חורג בהרבה ממד ה-BMI.

הצרת היקפים בקור הוא הליך בטוח לשימוש אשר מביא טכנולוגיה הנחשבת לחדשנית בתחום. שלא כמו טכנולוגיות שונות אשר יוצרות חימום של השומנים, כאן המכשיר יוצר דווקא הקפאה שלהם. לאחר שתאי השומן נמסים הם הופכים לנוזל ונספגים במערכת הלימפה אשר דואגת לפנות אותם מהגוף. הליך הצרת ההיקפים מורכב ממספר שלבים: (ראו : תהליך המסת שומן בקור)

הקפאת תאי השומן לאחר סימון האזור המיועד להצרה שמים על האזור פד ג’לי. על הפד מניחים את המכשיר אשר מבצע לחיצה ושאיבה של האזור. פעולה זו יוצרת הקפאה של תאי השומן באזור המיועד.

אפופטוזיס מספר ימים לאחר הקפאת התאים השומניים הם יעברו הליך של אפופטוזיס = המתה עצמית ויתחילו להצטמק. התאים המשוחררים יעברו לאט לאט עיכול על ידי הגוף ויסולקו ממנו באמצעות מערכת הכבד.

מיד לאחר סיום הטיפול האזור יכול להיות אדמומי אך האדמומיות חולפת תוך מספר שעות בודדות. הטיפול יעיל מאד להצרת היקפים באזור הבטן, ירכיים / רגליים, זרועות ובאזור החזה אצל גברים. התוצאות לא נראות מיד בתום הטיפול כיוון שהגוף לוקח חלק בפינוי השומנים מהגוף וההליך אורך זמן מעבר לזמן הטיפול. עם זאת, הטיפול יעיל מאד ויכול להביא לתוצאות מרשימות גם לאחר ביצוע טיפול יחיד.

אמנם תהליך להסרת שומן בקור איננו פולשני או ניתוחי; אך ככל פרוצדורה רפואית, עשוי להיות כרוך בתופעות לוואי מינוריות. מיד בתום הטיפול, תיתכן אדמומיות אשר אמורה לחלוף תוך מספר שעות בודדות. תופעות לוואי שכיחות לאחר הטיפול הן הופעת חבורות, התכווצויות, כאבים וחוסר תחושה. תופעה פחות נפוצה אך אפשרית הינה היווצרות עור ורדרד במרקם גס ומקומט. בנוסף, תיתכן נפיחות באזור ההליך, המביאה למתיחת העור. אין עדויות מחקריות להשפעה מזיקה של ההליך על מערכת העצבים או תפקוד הכבד. כמו כן, לא צפויה היווצרות של צלקות קבועות. במרבית המקרים, תופעות הלוואי אינן נמשכות זמן רב אלא נעלמות מעצמן לאחר מספר שבועות. מדובר בהליך המאושר על ידי ארגון הבריאות והתרופות האמריקאי FDA.

תרגילים יעילים להצרת היקפים

עודפי שומנים יכולים להתבטא באזורים שונים של הגוף כאשר סימנים לעודף שומנים אשר יכולים להצביע על הצרת היקפים כפתרון יעיל יהיו: השמנה לאחרונה, רוכסן שלא נסגר, שומנים שלא יורדים גם לאחר דיאטה או תרגול ספורט, עור לא חלק הנובע מצלוליטיס ועוד. כל מי שאינו מרגיש בנוח עם המראה שלו (או שלה) ורוצה לשפר אותו ביעילות, קלות ועם תוצאות בטוחות, כדאי שיפנה לבירור אודות הצרת היקפים בקור.

על מנת לצמצם היקפים ניתן לבצע תרגילים ממוקדים. למשל על מנת לצמצם את היקפי הירכיים ניתן לבצע תרגילים בעמידה ויציבה. כשהבטן מוכנסת פנימה והרגליים צמודות, יש לבצע ניעות לצדדים כל פעם עם רגל אחת. יש לחזור על התרגיל מספר פעמים בכל פעם (10-15) ומומלץ לחזור עליו יום יום כדי להגיע לתוצאות טובות.

לבירור פרטים אודות הצרת היקפים באמצעות קור ומציאת המכון הטוב ביותר לביצוע הטיפול כל שעלייך לעשות הוא להשאיר פרטים באתר ומומחה בתחום יחזור אלייך להתייעצות.