לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים
המסת שומן בשיטת בודי טייט - שיטה בדוקה ואפקטיבית במיוחד להמסת שומנים (ברמה של ניתוח פלסטי) המשתמשת בטכנולוגיית גלי רדיו לצורך הרזיה מהירה והפחתה בשומנים בגוף עם התערבות פולשנית מינימאלית
המסת שומן ללא ניתוח. המסת שומן בבטן, המסת שומן בירכיים, המסת שומן מהסנטר, תרגילים וטיפולים מומלצים להמסת שומן בבטן, מותניים וירכיים
המסת שומן בבטן - שריפת שומן בטני, המסת שומן והצרת היקפים, כל השיטות וכל הטיפולים במקום אחד
המסת שומן בזריקה - טיפול בהורדת תאים שומנים באמצעות הזרקות עם חומרים אשר ממיסים את השומנים בגוף האדם. זריקות להמסת שומן הן תחליף לשאיבת שומן ללא ניתוח כירורגי והוכחה כשיטה יעילה לשריפת שומנים כימית במטופלים.
המסת שימון בשייטת קור (קירור) ע"י מתן מכות קור לתאים שומניים להמסת שומן ושריפת תאי שומן באמצעות הקפאת תאים שומניים תוך המסתם יהוצאתם דרך הפרשות בגוף האדם.
המסת שומן עם גלי רדיו - יתרונות השיטה ופירוט אודות טכנלוגיית גלי רדיו בהצרת היקפים באמצעות המסת תאי שומן

הצרת היקפים בבטן

השמנת יתר היא המחלה של המאה. ההשמנה באה לידי ביטוי בצורות שונות ולעתים אין מדובר בהשמנה יתר על המידה אלא פשוט בשומנים לא אסתטיים אשר מסרבים לרדת. קל מאד לראות את עודפי השומן בבטן ואנשים רבים אשר נושאים אותם חשים חוסר ביטחון עצמי וקושי למצוא את הבגדים המושלמים עבורם. הצרת היקפים בבטן או המסת שומן במותניים ובטן מביאה לרוב גם לתחושת נינוחות ולעלייה בביטחון העצמי.

הצרת היקפים היא שם כולל למגוון הליכים וטיפולים המאפשרים הרזייה מהירה בבטן, המסת שומן במותניים וטיפול באזורים נקודתיים נוספים בגוף. הצרת היקפים מביאה להורדה במשקל ובנפח הגוף, הפחתת צלוליטיס, טשטוש סימני מתיחה ועיצוב אזורים עם הצטברות שומן יתרה בגוף. קיימות שיטות רבות לשריפת שומן והצרת היקפים, כאשר כל שיטה עושה שימוש באמצעים, מכשירים וטכניקות שונות.

רוב שיטות בהצרת היקפים בבטן ואזור המותניים לרוב איננו תהליך פולשני או ניתוחי, אינו כרוך בכאבים או הרדמה, ודורש זמן החלמה מינימלי בלבד.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

המסת שומן בבטן ומותניים

היווצרות שומן בהיקף הבטן יכולה להיות תוצאה של אכילה לא מאוזנת, גנטיקה או חוסר תנועה המובילה להשמנה. כל אחד ואחת אוספים את השומנים באזורים שונים של הגוף כך שגם במידה ואתם לא נושאים עודפי שומן אלא “רק” שומנים באזור הבטן, שונים אשר מפריעים מאד מבחינה אסתטית ומשפיעים גם על אפשרויות הביגוד שלנו.

אזור הבטן יכול לאסוף שומנים גם אצל אנשים לא שמנים. שומן עודף יכול להיות היקף מיותר של מספר סנטימטרים ספורים. ניתן לזהות את השומנים הללו גם בעת לבישת הבגדים כאשר הבטן יוצאת מעבר למכנס או כאשר היא מציצה ודורשת מידת חולצה גדולה יותר כדי להסתיר את השומן.

ברוב המקרים, שיטות להמסת שומן בבטן והרזייה מהירה במותניים מבוצעות באמצעות גירויים, המגבירים את זרימת הדם באזור המבוקש, ותורמים לפירוק מהיר של תאי השומן באופן ספציפי וממוקד, מבלי לפגוע ברקמות חיוניות אחרות. בנוסף, השיטות מסייעות לפינוי וסילוק עודפי השומן דרך זירוז והקלה על תהליכים מטבוליים טבעיים בגוף. משך ההליך, מספר הטיפולים הנדרש, זמן ההחלמה והישמרות התוצאות משתנים בהתאם לסוג השיטה. שיטות להצרת היקפים עשויות לעשות שימוש בטכנולוגיות שונות, דוגמת גלי רדיו, קרני לייזר, גלי אולטרה סאונד, עיסוי מכני או גירו חשמלי. להלן סקירה של דרכים, שיטות ומכשירים להצרת היקפים:

הצרת היקפים בקור שיטה אשר מנצלת את היכולות הפנימיות של הגוף. השיטה עובדת באמצעות לייזר החודר מבעד לשכבות העור ומזיק לתאים השומניים. הלייזר מקרר את התאים השומניים ואלו נמסים לאחר מכן ונספגים במערכת המטבולית של הגוף ומשם מוצאים החוצה. הצרת היקפים בקור מהווה שיטה המתבססת על היכולת הטבעית של הגוף לסלק שומנים, באופן המייתר את הצורך בניתוחים תחת הרדמה, הכרוכים בסיכונים, כאבים וזמן החלמה. הצרת היקפים באמצעות קור מאפשר הורדה של 1-3 ס”מ מהיקף הגוף. בשיטה זו משתמשים במכשירי לייזר קר, המשגרים רמות אנרגיה נמוכות באמצעות משגרים קטנים המוצמדים לעור במהלך הטיפול. הקור חודר לגוף דרך העור, ומביא לגירוי קרומי תאי השומן. גירוי התאים באמצעות קור מביא לשחרור השומן מהם אל עבר השכבה הבין תאית. בשלב הבא תהליכים בוכימיים טבעיים של הגוף מביאים לפינוי וסילוק טריגליצרידים ושומנים שניזוקו, דרך מערכות מטבוליות בגוף. קרני הלייזר הקר פוגעים באופן ממוקד, יעיל וספציפי בתאי השומן בלבד, כאשר תאים מרקמות חיוניות אחרות נותרים ללא פגע.

הצרת היקפים בלייזר המכשיר פולט קרני לייזר אשר מפיקות חום שממיס את השומן. השומן המומס נמס לגוף ומתפנה באופן טבעי יחד עם פינוי הרעלים והפסולת של הגוף. נשים מניקות צריכות להתייעץ עם הרופא לפני תחילת הטיפול. 

גלי רדיו להמסת שומן  גלים הנשלחים אל מעבר לשכבת העור החיצונית מחממים את אזורי השומן ומביאים להמסה שלהם. התאים השומניים מומסים, עוברים אל תוך הגוף ושם הם עוברים הליך עיכול ויציאה החוצה מהגוף. קיימים מכשירים המשתמשים בטכנולוגיית גלי רדיו לצורך צמצום היקפים והמסת שומן. גלי הרדיו מוקרנים על שכבת העור החיצונית וחודרים דרכה לתאי השומן. אנרגיית גלי הרדיו מבצעת חימום תת-עורי, המשפיע על התאים השומניים עד להמסתם. בשלב הבא מתבצע תהליך עיכול ופינוי טבעי של השומנים מהגוף. מדובר בטכניקה המאפשרת להוריד בנפח הגוף, לצמצם מסת שומן ולהקטין היקפים באזורים ספציפיים בגוף. בנוסף, טיפול בגלי רדיו מחדש את מצבורי הקולגן, חומר המאפשר למצק את העור, לתרום לגמישותו, לשפר את מרקמו ולמנוע רפיון ודלדול. הטיפול באנרגיית רדיו מסייעת לזירוז זרימת הדם באזור המטופל, דבר המביא להגברת הניקוז הלימפתי, תהליכי המטבוליזם וסילוק הרעלים הגוף.

הטיפול בגלי רדיו יעיל במיוחד לעודפי שומנים קטנים ובמיוחד באזור הבטן, מותניים וירכיים. הטיפול ממוקד ומתאים להסרה של עודפים אחרונים לאחר הלידה ולא לנשים בעלות משקל עודף כבד. נשים מניקות צריכות להתייעץ עם הרופא המטפל בטרם התחלת הטיפול.

שיטת בלה קונטור  משתמשת במכשיר חדשני ומתקדם, שפעילותו מבוססת על גלי אולטרה סאונד לצורך חיטוב ועיצוב הגוף. גלי האולטרה סאונד, בשילוב עם גירוי חשמלי ועיסוי וואקום, מייצרים גירוי של תאי השומן, באופן הגורם להשתחררותם מהתאים ולסילוקם מהגוף בתהליך מטבולי טבעי. מדובר באלטרנטיבה בלתי פולשנית לשאיבת שומן, שאיננה מלווה בכאבים, סיכונים ותופעות לוואי. הטיפול בבלה קונטור מאפשר הסרת שומן, העלמת צלוליטיס וצמצום משמעותי בהיקפים ללא צורך בניתוח. ניתן לראות תוצאות כבר מהטיפול הראשון. הטיפול יעיל בעיקר להצרת היקפים והסרת שומן באזורי הבטן, הזרועות, הירכיים והגב. מדובר מכשיר הבלה קונטור מאושר על ידי ה-FDA  האמריקאי.

EMS הצרת היקפים באלקטרודות בבטן. האלקרודות יוצרות פולסים חשמליים אשר מגרים את השריר וגורמים לו להתפתח. פיתוח השריר בא על חשבון השומנים באזור ומעניק מראה מחוטב במקום מראה שומני. שיטת EMS מהווה דוגמא לשיטת הצרת היקפים, העושה שימוש בגירוי חשמלי. מכשיר ה-EMS מורכב מאלקטרודות, המשגרות פולסים חשמליים לאזורי הטיפול המיועדים. הזרמים החשמליים מייצרים גירוי לשרירים, המביא להגברת זרימת הדם והפעילות באזור. כך מתאפשר פיתוח השריר, תוך שיפור הטונוס והגדלת המסה. בהתאם לעליה במסת השריר, מתרחשת באופן טבעי ירידה במסת השומן. באופן זה, שימוש באלקטרודות וגירוי חשמלי מאפשר להשיג מראה גוף חטוב, מעוצב ובריא. מדובר בשיטה המאפשרת השגת תוצאות מידיות כבר בתום הטיפול הראשון, אם כי מהלך הטיפול ואורכו תלוי בסוג המכשיר הספציפי המעביר את הפולסים החשמליים.

אולטרה סאונד להצרת היקפים גלים של אולטרה סאונד חודרים אל מעבר לשכבת העור ומובילים להמסה של השומנים ופגיעה בהם.  קיימים מגוון שיטות ומכשירים לצמצום היקפים, העושים שימוש בגלי אולטרה סאונד לצורך חדירה מעבר לשכבת העור והמסת שומנים באזורים נקודתיים בגוף. אנרגיית האולטרה סאונד מוקרנת באופן מאוזן, מדויק ומבוקר לגוף דרך העור. רמת האנרגיה ועומק חדירת הגלים נקבעת מראש בהתאם לצורך הטיפולי. אנרגיית האולטרה סאונד נקלטת בתאי השומן באזור המטופל בגוף, ומאפשר המסה והתכה של תאי השומן. בשלב הבא, התאים השומניים מסולקים מהמערכת באופן טבעי על ידי תהליכים מטבוליים בגוף. שיטה נוספת לפינוי השומן מהגוף לאחר הטיפול באולטרה סאונד הוא שימוש בצינורית זעירה המכונה קנולת יניקה, המוחדרת אל מתחת לפני העור ומבצעת שאיבה של השומן הנוזלי.

אולטרה שייפ שיטה לא פולשנית להצרת היקפים אחרי לידה. השיטה מתבססת על גלי אולטרה – סאונד שמפרקים את תאי השומן ומאיצים את מחזור הדם. שילוב שתי הפעולות מביא לצמצום ההיקפים וסילוק השומן מהגוף.

בודי טייט – BODY TITE לשאיבת שומנים – טיפול המשלב בין המסת השומן ולהוצאתו החוצה באמצעות שאיבת תאים שומניים מומסים בעזרת מכשיר השולח פולסים לאזור השומן מרככים אותו ובעזרת צינורית אשר נכנסת לאזור דרך חתך קטן מוציאים את השומן אל מחוץ לגוף.

 LPGמכשיר אשר יוצר עיסוי באזור השומני. הטיפול מתאים במיוחד לאזורים שומניים בהם השומן מסרב לרדת גם לאחר ביצוע פעילות ספורטיבית. הטיפול יעיל הן לשומנים העודפים בירכיים והן לשומנים הנשארים בבטן ובמותניים.

טיפול באלקטרודות אלקטרודות אשר שולחות פולסים חשמליים גורמות לשרירים לפעול ומכאן להעלאת מסת השרירים, הפחתת השומנים וחיטוב של הגוף.

הצרת היקפים אחרי לידה

תקופת ההריון היא תקופה רוויה בפעילות. ההריוניות עוברות שינויים הורמונליים, מגדלות בתוכן חיים חדשים והגוף שלהן עובר שינויים קיצוניים בזמן קצר. נשים בזמן ההריון יכולות לעלות טווחים שונים של משקל ולא תמיד כל המשקל יתווסף באזור הבטן. לאחר הלידה לא כל המשקל יורד באופן אוטומטי ויותר מכך, לעתים לא ניתן להוריד את השומנים שהצטברו. 

לאחר לידה נשארים פעמים רבות שומנים באזור הבטן או הירכיים. אם לאחר ירידה במשקל או תקופה מהלידה השומנים לא יורדים, ניתן לפנות לביצוע הצרת היקפים אחרי לידה. השומנים נשארים כתוצאה משינוי של הגוף בעת ההריון ושינוי גם של העור בתקופה. לעתים הסיבה שהשומנים נשארים היא ניתוח קיסרי אשר מקשה הליך הפחתת השומן באזור.

נשים רבות מתעניינות בטיפולי הצרת היקפים אחרי לידה. כיוון שלא כל טיפול מתאים לכל אחת ולתקופה שלאחר הלידה מומלץ מאד להתייעץ עם מומחה בטרם פונים לטיפול. להתייעצות עם מומחה השאירי את פרטייך באתר ומומחה יחזור אלייך.

 

תרגילים לשריפת שומן בטני

הצרה וצימצום היקפים באזור הבטן יכולה להתבצע גם באמצעות שינוי תזונתי ותרגול של שרירי הבטן. כאשר מבצעים תרגול של שרירי הבטן כמו למשל כפיפות בטן קדימה או לצדדים, חשוב מאד להקפיד לשמור על צוואר נתמך ולבצע אותם על מזרן קשיח אשר לא פוגע בגב. את כפיפות הבטן קדימה יש לבצע באטיות ומומלץ לבצע חזרה בשלושה מחזורים ועם הזמן להעלות את מספר הכפיפות של כל מחזור.

לאחר לידה ניתן לבצע תרגילים שונים כאשר חזרה לפעילות ספורט כמו גם התחלה של תרגול צריכה להתבצע לאחר בדיקת רופא נשים. תרגילים אשר מתאימים להצרת היקפים יהיו תרגילי בטן איטיים. את כפיפות הבטן יש לבצע על מזרן קשיח, תוך תמיכה בצוואר ובהדרגה. חשוב להימנע מהגעה לכאב ולהגביר את כמות הכפיפות עם הזמן.

שומנים עודפים בבטן הם לא גזירה משמיים. להצרת היקפים ברגליים, מותניים, זרועות ובבטן ללא ניתוח – השאירו פרטים באתר ויועץ יופי מתמחה בתחום יחזור אליכם להכוונה לקליניקה מתאימה באזור המגורים שלכם.