לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים
המסת שומן בשיטת בודי טייט - שיטה בדוקה ואפקטיבית במיוחד להמסת שומנים (ברמה של ניתוח פלסטי) המשתמשת בטכנולוגיית גלי רדיו לצורך הרזיה מהירה והפחתה בשומנים בגוף עם התערבות פולשנית מינימאלית
המסת שומן בבטן - שריפת שומן בטני, המסת שומן והצרת היקפים, כל השיטות וכל הטיפולים במקום אחד
המסת שומן עם גלי רדיו - יתרונות השיטה ופירוט אודות טכנלוגיית גלי רדיו בהצרת היקפים באמצעות המסת תאי שומן
המסת שומן בזריקה - טיפול בהורדת תאים שומנים באמצעות הזרקות עם חומרים אשר ממיסים את השומנים בגוף האדם. זריקות להמסת שומן הן תחליף לשאיבת שומן ללא ניתוח כירורגי והוכחה כשיטה יעילה לשריפת שומנים כימית במטופלים.
טיפול להמסת שומן באמצעות מכשיר לייזר - איפה זה יעיל, איך זה מתבצע, מה כולל הטיפול, מי מבצע, התאוששות והחלמה לאחר הטיפול יתרונות וחסרונות השיטה לעומת שיטות תחליפיות להסמת שומנים
המסת שימון בשייטת קור (קירור) ע"י מתן מכות קור לתאים שומניים להמסת שומן ושריפת תאי שומן באמצעות הקפאת תאים שומניים תוך המסתם יהוצאתם דרך הפרשות בגוף האדם.
המסת שומן ברגליים, הירכיים והישבן - כל השיטות במקום אחד להצרת היקפים באזור ירכיים באמצעות שריפת תאים שומניים באזור הרגליים והישבן.
המסת שומן מחזה לגברים - על הסרת עודף שומן מחזה של גבר ושיטות טיפול אפקטיביות העלמת שומנים מחזה אצל גברים ללא ניתוח וללא כל התערבות כירורגית.
המסת שומן מסנטר כפול - הסרת כפל בסנטר בשיטות לא פולשניות כגון גלי רדיו, הזרקה ממיסה שומנים, לייזר ושיטות פולשניות כגון ניתוח שאיבת שומן ותפירת סנטר
השיטות הקיימות לשאיבת שומן הן טומסון, קנולה רוטטת ושאיבה באמצעות גלי רדיו הממיסים את השומנים באמצעות מכשיר הבודיטייט.

שאיבת שומן - כל השיטות

רובנו רוצים להיות רזים יותר ולהיפטר משומנים מיותרים – וישנם מקרים שבהם הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא שאיבת שומן. בארה”ב זהו הניתוח הפלסטי הפופולרי ביותר וגם בארץ שאיבת שומן בבטן, ברגליים, מהירכיים, מהישבן, בידיים ובאזורים אחרים בגוף הינה הליך מבוקש.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

שיטות לשאיבת שומן

השיטות לשאיבת שומן עם ניתוח

הדרך העיקרית לשאוב שומן היא באמצעות ניתוח פלסטי, וישנן שתי שיטות עיקריות לעשות זאת:

טומסנט – הרופא המנתח מזריק לאזור המטופל מים פיזיקליים שכוללים משככי כאבים, אדרנלין למניעת דימומים וחומר להפרדת השומן כדי שיהיה קל לשאוב אותו. משך ההליך בשיטה זו הוא כ-4-5 שעות, והוא מתבצע תחת הרדמה מקומית. ישנה גם שיטה שנקראת “סופר רטובה” שדומה לטומסנט, אבל משתמשת בכמות מים רבה יותר ולרוב מחייבת הרדמה כללית.

קנולה רוטטת – בשיטה זו השאיבה נמשכת כשעה עד שעתיים בלבד, שכן הצינורית שמוחדרת לגוף כדי לשאוב את השומן רוטטת ומאיצה את שבירתן של רקמות השומן. ניתוח זה מתבצע בהרדמה מלאה.

בכל מקרה ניתן לבצע שאיבה קטנה (עד 2 ליטר), שאיבה בינונית (2-4 ליטר) ובמקרים מסוימים גם שאיבות גדולות יותר (עד 6 ליטר; חל איסור חמור לשאוב יותר מ-6 ליטר וזאת עפ”י הנחיות משרד הבריאות וכמובן שאף רופא שמכבד את עצמו לא יסכן לשווא את מטופליו).

הניתוח מומלץ בעיקר לבעלי ובעלות עור גמיש יחסית שיוכל להתאים את עצמו למצב החדש ולהפחתת כמות תאי השומן. אין צורך באשפוז לאחר הניתוח. תופעות הלוואי העיקריות הן כאבים (לרוב קלים), נפיחות באזור המטופל, היעדר תחושה וזיהום. תוך מספר ימים ניתן לחזור לשגרה כמעט מלאה, ובמשך כשבועיים שלושה יש להשתמש במחוך, גרביים אלסטיות או שרוול לחץ, בהתאם לאזור שבו התבצעה שאיבת השומן. ההשפעה של ניתוח שאיבת שומן מתחילה לבוא לידי ביטוי לאחר כחודש. תוך כ-4-6 חודשים מתקבלת התוצאה הסופית והמחמיאה.

שאיבת שומן עם גלי רדיו

דרך נוספת היא שאיבת שומן עם גלי רדיו, ובפרט באמצעות מכשיר הנקרא בודיטייט (BodyTite). הפעולה העיקרית של המכשיר היא המסת השומן, וזאת באמצעות חימומו ע”י האנרגיה שיוצרים גלי הרדיו. ניתן במקביל גם לשאוב את השומן המומס מידית אל מחוץ לגוף. מדובר בהליך פשוט יותר ועל כן גם ההתאוששות ממנו קלה יותר, והוא מתאים בעיקר לסילוק מצבורי שומן נקודתיים.

שאיבת שומן בבטן

הבטן היא מקום שמצטברים בו שומנים מיותרים רבים שיוצרים את הכרס ואת הצמיגים שבגלל מיקומם המרכזי בקדמת הגוף מתבלטים מאוד לעין ופוגעים בדימוי העצמי של האדם. שאיבת שומן מהבטן עוזרת להשטיח אותה ולהפוך את האזור כולו לחטוב יותר, כשלעתים משולבת בהליך זה גם מתיחת בטן כדי למנוע מצב שבו העור באזור – עקב הוצאת השומנים – הופך למדולדל ורפוי. שאיבת שומנים מהבטן מתבצעת בהרדמה מקומית או מלאה, בהתאם להיקף השאיבה ולמאפיינים הספציפיים של האדם.

שאיבת שומן ברגליים ובירכיים

מקום נוסף בגוף שנוטה לצבור שומן הוא הירכיים, ובפרט כך הדבר בקרב נשים (עקב המבנה האנטומי שלהן והעובדה שהאגן צריך להיות בנוי כך שיתאים ללידה). גם הפעילות ההורמונלית אצל נשים תורמת לכך, ובהתאם שאיבת שומן מירכיים היא הליך רווח בעיקר אצל נשים.סיבה נוספת לביקוש לשאיבת שומן ברגליים ובירכיים היא שהתרחבות באזורים אלה באה מייד לידי ביטוי בכך שאנחנו כבר לא יכולים ללבוש חלק מזוגות המכנסיים שברשותנו, דבר שפוגם גם בדימוי העצמי. ברוב רובם של המקרים שאיבת שומנים מירכיים מוגבלת בהיקפה ל-2-3 ליטר, על מנת לא לסכן את המנותחים.

שאיבת שומן בישבן

ישבן רחב מדי או בעל נוכחות בולטת יתר על המידה הוא מקור ללא מעט תסכולים, גם אם בימינו ישנן לא מעט נשים אשר מציגות לראווה ובגאווה ישבן דשן מאוד. שאיבת שומן מישבן מקנה לו מראה מחוטב והדוק יותר. חשוב מאוד לעבור שאיבת שומן בישבן אך ורק אצל איש מקצוע מנוסה במיוחד על מנת שלא לגרום לישבן שטוח מדי וחסר נוכחות, וכן על מנת לשמר את הסימטריה בין שני החלקים. שאיבת שומנים מישבן אפשרית מחלקו העליון או מחלקו התחתון, בהתאם למאפיינים הספציפיים של כל מנותחת. בחלק מהמקרים המראה של הישבן הוא גם תוצאה של צניחת השרירים באזור ובמקרים אלה מומלץ לבצע מתיחה במקביל לשאיבה של השומן המיותר.

שאיבת שומן בידיים

זרועות שהחלק העליון שלהן “מידלדל” ומתנדנד תוך כדי תנועה יוצרות מראה רופס משהו, ועל כן ישנו ביקוש גם לשאיבת שומן בידיים. שאיבת שומן מהזרועות מתבצעת בהרדמה מקומית ונחשבת קלה יחסית. כמות השומן הנשאבת אינה גדולה אבל ההשפעה של שאיבת שומן מידיים עשויה להיות משמעותית, לשפר את הדימוי העצמי ולאפשר למשל לנשים ליהנות בקיץ משמלות חושפניות או גופיות נוחות.